Найуспішніші тренери в українському футболі

Українська національна футбольна першість рідко коли могла похвалитися серйозними і великими досягненнями. Схожим чином і йдуть справи зі збірною України з футболу, яка також не демонструє стабільну гру хорошої якості. Проте, у футбольній історії країни було чимало тренерів, яким все ж таки вдалося досягти певних висот і заявити не тільки про себе, але також і про тренованi ними команди. Сьогодні постараємося виділити найбільш успішних тренерів, які залишили свій помітний слід у вітчизняному футболі.

Валерій Лобановський

Звичайно, коли ми говоримо про геніальність українських наставників, то, в першу чергу, маємо на увазі великого Валерія Лобановського, який досяг максимальних висот, тренуючи столичне Динамо. Саме завдяки Лобановському кияни стали тією командою, з якою рахувалися навіть гранди європейського футболу. Так, крім безлічі трофеїв, в число яких входять чемпіонства в національній першості, а також Кубки України, в активі Лобановського і вивiд Динамо в півфінал Ліги Чемпіонів, що є досі недосяжною стадією для всіх українських клубів. Однак, крім трофейних рекордів багато молодих на той момент футболістiв зобов'язані Лобановському путівкою у великий футбол, так як набравшись необхідного досвіду саме під керівництвом цього тренера, деякi з них згодом стали зірками не тільки українського, а й світового футболу. Головним вихованцем Валерія Васильовича є, безумовно, легендарний Андрій Шевченко. Численні тренерські напрацювання Лобановського все ще регулярно застосовуються і сучасними фахівцями.

Мірча Луческу

Головним суперником в Динамо у внутрішньому чемпiонатi є, звичайно ж, донецький Шахтар, який більше 10 років очолював румунський тренер Мірча Луческу. Саме він є найбільш успішним іноземним тренером в нашій країні, так як під його керівництвом гірникам вдалося завоювати кубок УЄФА в 2009 році, не рахуючи численних нацiональних чемпіонських титулів. Багато в чому завдяки саме Луческу Шахтар протягом практично 10 років одноосібно домінував в українській першості, а завдяки його тренерському чуттю з багатьох його підопічних виросли справжні сучасні зірки футболу, які зараз захищають кольори європейських грандів. Звичайно, ми говоримо про таких гравців як Вілліан, Фернандіньо, Дуглас Коста та інші. Цiкаво, що в даний момент румунський фахівець тренує столичне Динамо.

Мирон Маркевич

Мирон Маркевич

Харківський Металіст довгий час вважався третьою за силою командою в українському чемпіонаті. І багато в чому це було досягнуто завдяки зусиллям тренера харків'ян Мирона Маркевича, який, як і Луческу, пропрацював з командою майже 10 років. Цілком ймовірно, що Мирон Богданович продовжив би роботу з кубом, якби не важке фінансове становище харківської команди. Причому, крім Металіста ще більшого успіху Маркевичу вдалося досягти з Дніпром, так як саме під його керівництвом команді вдалося дійти до фіналу Ліги Європи, в якому Дніпро поступився іспанській Севільї. Ще одним цікавим фактом з тренерської біографії Маркевича є те, що він є єдиним тренером національної збірної України, при якому вона не зазнала жодної поразки. Втім, і перебування Маркевича на цій посаді тривало вкрай недовго.

Як ми бачимо, незважаючи на те, що сам рівень українського футболу серйозно поступається європейським топ лігам, в історії вітчизняного футболу все ж були великі тренери, яким вдалося досягти серйозних висот і привести свої команди до завоювання трофеїв. Але на даний момент залишається лише сподіватися, що цей список буде регулярно поповнюватися, і в нашій країні буде ще чимало хороших фахівців, які зможуть вивести на гідний рівень, в тому числі, і національну збірну.